Vár az Úr

2016. december 11., címkék: advent 2016, vad zsigmond, ahitat, áhitat, advent, áhítat

A harmadik adventi gyertya fénye Jézus kitartó várakozására irányítja figyelmünket. Vad Zsigmond esperes írása advent harmadik vasárnapjára.

Kettős évforduló Koreában

2015. október 07., címkék: vad zsigmond, reformátusok lapja, korea, koreai protestánsok, Korea

Századik zsinatát tartotta a Koreai Presbiteriánus Egyház és a Koreai Köztársaság Presbiteriánus Egyháza is szeptemberben. A két jubileumi eseményen egyházunkat Vad Zsigmond lelkipásztor, a Zsinat Külügyi és Ökumenikus Bizottságának elnöke képviselte.

A Debreceni Református Egyházmegye esperesének közleménye

2014. február 20., címkék: vad zsigmond, debrecen-homokkert, debreceni egyházmegye

Vad Zsigmond állásfoglalása Ágoston Tibor Debrecen-homokkerti református presbiternek a holokausztra tett kijelentésével kapcsolatban.

Kék Vödör

2011. szeptember 27., címkék: kék vödör, tiszántúli egyházkerület, bölcskei gusztáv, debreceni egyházmegye, vad zsigmond, Hírek

„Kék Vödör – Remény tele” jelszóval nagyszabású élelmiszer- és adománygyűjtési akciót szervez a Tiszántúli Református Egyházkerület, a Debreceni Református Egyházmegye, a Magyarországi Dorcas Segélyszervezet és a Magyar Református Szeretetszolgálat.

Mit lehet tanulni a koreai reformátusoktól?

2011. április 14., címkék: Nagyvilág, debrecen-nagytemplom, vad zsigmond, debreceni egyházmegye, tiszántúli egyházkerület, koreai reformátusok

A Koreai Presbiteriánus Egyház Myungsung gyülekezete, több mint százezer tagot számlál. Ezzel az egyházközséggel kötött testvér-gyülekezeti kapcsolatot a debreceni nagytemplomi református gyülekezet.

20 éve a debreceni Nagytemplomban

2010. december 13., címkék: vad zsigmond, Hírek, debrecen-nagytemplom

Szolgálatának 20. évfordulója alkalmából köszöntötték Vad Zsigmond esperest a debreceni Nagytemplomban tartott ünnepi istentiszteleten.

Felújítják a debreceni Nagytemplomot

2010. július 14., címkék: debreceni nagytemplom, debreceni egyházmegye, tiszántúli egyházkerület, Hírek, vad zsigmond

Csaknem 88 millió forintot nyert pályázaton a Debrecen-Nagytemplomi Egyházközség a templom belső felújítására. A tíz százalékos önrész összegyűjtéséhez adakozást hirdetett a gyülekezet.

Transformerek

2010. március 27., címkék: Háttér, éden zenekar, ifj csomós józsef, vad zsigmond, ifjúsági nap, debreceni nagytemplom, ifjúsági misszió

Bumblebee, Camaro Z28-ként kezdi és Chevrolet Camarová válik. Ő az egyik alakváltó robot a Transformers című filmben. Pár másodperc kell számára és teljesen megújul. A hős robotokról, de még inkább a változásról szólt ifj.Csomós Józsefnek a Tiszáninneni Református Egyházkerület ifjúsági referensének előadása a debreceni ifjúsági találkozón. A Nagytemplomban háromszáz fiatal gyűlt össze az ország különböző pontjairól.

A Csonka templom a helytállás temploma

2010. január 11., címkék: debrecen, Hírek, istentisztelet, vad zsigmond, protestáns-pátens elleni tiltakozás évfordulója, papp tibor

"Nagy lelki örökség számunkra az, hogy egy olyan templomnak a falai között hallgathatjuk hétről- hétre Isten ígéjét, ahol akár az életüket is készek lettek volna feláldozni azok a küldöttek és azok a hívek, akik a szabad vallásgyakorlatuk mellett küzdöttek és tiltakoztak a Pátens ellen.